1992 yılında kurulan Opakim Tıbbi Ürünler San. ve Tic. A.Ş., faaliyetlerine yurtdışından yüksek teknoloji ürünü radyolojik görüntüleme ajanlarını getirerek başlamıştır.

Türkiye ilaç sektöründe, teşhise yönelik ilaç ve tıbbi ürün grubunda hizmet veren firmamız, ülkemizde gereksinim duyulan kontrast ajanları ithal ederek, hastalıkların teşhisinde öncü bir rol oynamıştır. Opakim, dünya lideri GE Healthcare’in röntgen ve manyetik rezonans görüntülemede kullanılan kontrast ajanlarının Türkiye temsilcisidir.

Ülkemize karşı sorumluluklarının daima bilincinde olan firmamız, vizyoner bakış açısı ile Sağlık Bakanlığının “İlaçta Yerelleşme Projesi” kapsamında da kararlı bir girişimcilik sergileyerek medikal görüntülemede kullanılan kontrast maddeleri Türkiye’de üretmeye başlamıştır.

Hayatı iyileştirmenin tutkulu insanlarla iyi işler üreterek mümkün olabileceğine inanan Opakim, ülkemize ve ülkemiz insanına daha sağlıklı bir yaşam sunmak için, hedeflerine doğru kararlılıkla yürüyen, yenilikçi bir ilaç şirketi olarak çalışmaya devam edecektir.

Önemli Linkler